O nama

Udruga Savao nastoji pomoći ljudima u potrebi i na rubu društva. Osnovali su je volonteri iz pučke kuhinje Misionarki ljubavi u Zagrebu. Karakterizira je rad s beskućnicima na ulici i briga za nekoliko obitelji, a u planu je osnovati kuću za rehabilitaciju beskućnika. Prvi izlazak na ulice bio je 22.11.2017.

Danas brojimo preko 70 aktivnih volontera, mnogo prijatelja udruge te mnogobrojne donatore koji, svaki prema svojim mogućnostima, tiho podržavaju rad udruge. Svi se mi brinemo za oko 200 ljudi u potrebi.

Glavna aktivnost udruge izlazak je na ulice, među beskućnike, gdje djelimo humanitarne pakete te upoznajemo naše korisnike i osluškujemo njihove probleme i potrebe.

Svrha

Kroz zajedništvo i ljubav pomagati ljudima u potrebi da budu primijećeni i voljeni, a time i prihvaćeni u društvu.

Kroz davanje sebe otvoriti mogućnost drugima da prihvate naš primjer te se i oni daju drugima i tako stvaramo zajedništvo i vraćamo ljubav za ljubav.

Vizija

Naša vizija je da ljudi u potrebi žive život dostojan čovjeka, da steknu povjerenje u sebe i druge te da niti jedna osoba nije na ulici.

Misija

Pomagati ljudima u potrebi materijalno, financijski, pravno, socijalno, psihološki i duhovno kroz mrežu volontera i suradnika.

Vrijednosti

Zajedništvo, razumijevanje, slušanje, pomaganje, služenje, ljubav, strpljivost, nesebičnost, poniznost, prihvaćanje, prijateljstvo, obitelj, BITI PRISUTNI i SVIJETLITI!